Szkoła żeglarska

Szkoła żeglarska

Nie wystarczy dobrze żeglować, żeby uczyć innych. Trzeba jeszcze wiedzę o tym jak nim zostać, umieć przekazać. Dlatego MNX Yachting tak bardzo koncentruje się na swojej misji szkoleniowej. Organizujemy kursy żeglarskie, obozy i rejsy szkoleniowe, a także kursy manewrowe. Staramy się szkolić na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, jednak najważniejsze jest doświadczenie współpracujących z nami instruktorów żeglarstwa.

Doświadczenie zarówno żeglarskie, jak i dydaktyczne. Żeglarstwo to szkoła życia. To sport, dzięki któremu nabiera się przydatnych w życiu cech i odpowiednich przyzwyczajeń. Począwszy od konieczności utrzymywania porządku na tak małej powierzchni, jaka jest dostępna na jachcie żaglowym, przez wyrobienie w sobie łatwości w nawiązywaniu kontaktów, a na umiejętności podejmowania słusznych i szybkich decyzji w trudnych sytuacjach skończywszy.

To w końcu pewien specyficzny styl życia, który pozwala czuć się wolnym i nieograniczonym…

Mimo, że w myśl polskiego prawa, nie wymaga się żadnego potwierdzenia swoich umiejętności żeglarskich w postaci patentu, aby żeglować na jachtach o długości poniżej 7,5 metra na śródlądziu, to w MNX Yachting wierzymy, że najważniejsze w nauce żeglowania jest wyrabianie sobie dobrych nawyków, tak, aby każdy manewr był pewny, bezpieczny, skuteczny i elegancki.

W żeglarstwie pewność tego co się robi jest nie do przecenienia. Dlatego naprawdę warto uczyć się żeglować od ludzi, którzy zajmują się tym cały czas. Jachting wymaga trzymania pewnego poziomu, etykiety i odpowiedniego zachowania, a po odpowiednim treningu i zgraniu załogi naprawdę miło jest usłyszeć pozytywne komentarze, po skutecznym i eleganckim wejściu do portu. I tyczy się to zarówno Wielkich Jezior Mazurskich, Chorwacji, Anglii jak i Karaibów…

Naszym głównym ośrodkiem szkolenia przyszłych żeglarzy jachtowych jest Zalew Porajski w Jastrzębiu. Jest to idealne miejsce do nauki żeglarstwa. Zbiornik jest na tyle duży, żeby efektywnie ćwiczyć wszelkie manewry, i na tyle mały, żeby dostrzec wszystko co na nim się dzieje.

Do naszej dyspozycji są również dobrze wyposażone pokoje oraz domki, a także sala, w której przekazujemy niezbędną do żeglowania teorię. Jeśli chodzi o żeglarstwo morskie zapuszczamy się aż do Grecji lub Chorwacji. Dlaczego? Bo wierzymy, że najlepiej jest szkolić w rzeczywistych warunkach, w których później żeglować będą nasi kursanci. Morze Śródziemne jest najbardziej popularną destynacją i dlatego to właśnie tam, przez dwa tygodnie staramy się przekazać wszystko co niezbędne do rozpoczęcia samodzielnej żeglugi.

MNX Yachting wypełnia swoją misję szkoleniową w myśl programu wypracowanego przez Polski Związek Żeglarski (patenty honorowane na całym świecie). Jednak niezależnie od tego jaki program szkolenia się przyjmuje, to w rezultacie przecież chodzi o praktyczną naukę żeglarstwa. I właśnie na tym się koncentrujemy. Szkolimy w rzeczywistych warunkach, stopniowo łącząc niezbędną teorię z praktyką.

Staramy się przekazać jak najwięcej z naszych dotychczasowych doświadczeń i wpajać dobrą praktykę, tak aby to inni naśladowali styl żeglarstwa naszych kursantów.

Kim jesteśmy?

MNX Yachting to firma powstała w oparciu o pasję i doświadczenie kapitana jachtowego Marka Nizielskiego. Jego umiejętność przekazywania wiedzy żeglarskiej przyczyniła się do wykształcenia sporej rzeszy aktywnych żeglarzy. Dzięki temu współpracujemy z doskonale wyszkolonymi sternikami, którzy oprócz świetnego przygotowania żeglarskiego, potrafią zadbać o idealną atmosferę na jachtach. CZYTAJ DALEJ

Kontakt

MNXYachting Nizielski Marek,

42-200 Częstochowa, ul. Okólna 81 C

Tel: +48 501 17 32 17

Email: marek@najachtach.pl

Specyfikacja Jachtu